Bloggerların Prensesi: The Blonde Salad

Moda 103

The Blonde Salad yani Chiara Ferragni 1987 Kanada doğumlu. Chiara’yı tanımlarken bloggerların prensesi dedim çünkü bu kız gerçekten moda bloggerlarının en özel ismi. İnternet sitesine her gün yaklaşık olarak altı yüz bin tekil kişi tıklıyor. Sayfa görüntülemesi ise altı milyon dolaylarında. Bu sayıyla sınırları zorladığını söyleyebiliriz.

Bir çok büyük markanın da ilgisini çeken The Blonde Salad’ı mercek altına almak için geç bile kaldığımı düşünüyorum. Aslında Chiara bloglamaladan önce Flickr ve LookBook.nu gibi foto-paylaşım sitelerinde başlamış kendi fotoğraflarını paylaşmaya. 2009 Ekim’ inden beri de aktif olarak bloggerlara başlamış. Chiara’nın kendine ait bir ayakkabı koleksiyonu olduğu gibi bir de takı koleksiyonu bulunuyor.

the blonde saladthe blonde salad

 

348899,xcitefun-chiara-ferragni-jewelry-2014-campaign-17348899,xcitefun-chiara-ferragni-jewelry-2014-campaign-17

Yaşının gerektirdiği gibi giyinen ve kendini bu şekilde gösteren Chiara bazen de sınırlarını aşmaktan çekinmiyor. Sosyal medya hesaplarında 2 milyonu aşkın takipçisi var.

the blonde salad 1the blonde salad 1

Bir de uzun süredir birlikte olduklarını düşündüğüm bir erkek arkadaşı var. Blogundaki ve instagram hesabındaki bütün resimleri o çekiyormuş. Bir birlerine çok yakıştıklarını söylemeden geçemeyeceğim.

the blonde salad 2the blonde salad 2

İlk başlarda kendi halinde bir blogger olan Chiara daha sonrasında takipçi sayısının artmasıyla büyük markaların sosyal medya temsilcisi gibi oldu. Bazen sırf büyük markaların kıyafetlerini giymek için kendi stilinden ödün verdiğini düşünüyorum. Chanel, Dior ve Moschino gibi büyük markaların kıyafetleriyle dünyanın hemen hemen her yerindeki moda haftalarında karşımıza çıkıyor Chiara.

the blonde salad 3the blonde salad 3

the blonde salad 5the blonde salad 5

Chiara’nın seveni de var sevmeyeni de ama ne olursa olsun büyük başarıyla ulaşmış olmasını taktir etmek gerek. Genel olarak belirli bir stil tarzının olmamasıyla eleştirilen Chiara’nın yaşı daha 25 stilinin oturması zaman alacaktır. Bir de bu kadar büyük bir marka haline gelmiş olmasının etkisi hala üzerindedir. Güzelliğine ve doğallığına söyleyecek bir şey yok. Keşke biraz daha eskisi gibi sade olmaya özen gösterse. Bu da benim kişisel yorumum.

Chiara’nın eskiden yeniye doğru düzenlediğim, fotoğraf albüme bakmayı unutmayın. Sizce hangi hali daha güzel?

Bloggerların Prensesi: The Blonde Salad Bloggerların Prensesi: The Blonde Salad

  • Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    All rights reserved to YeniSezonu.com