Kırmızı Nasıl Giyilir?

Moda 61

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kırmızı, dikkat çekici özelliği ile en sevilen renklerin başında gelir. Dinamizmi ve enerjisi çoğu hanımı etkisi altına alır. Her sezon kırmızının bir tonunu trend olarak görüyoruz. İddialı ve dikkat çekici bir renk olan kırmızının kullanılması ve tercih edilmesi de özen gerektirmektedir. Yaz kış fark etmeden kombinlerinizde kullanabileceğiniz kırmızıyı, nasıl giymeliyiz. İşte kırmızı rengi doğru kullanmanın ipuçları…

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Ten renginize uygun, doğru tonu seçin

Açık tenli ve renkli gözlü hanımlara çok parlak olmayan kırmızı tonlarını, tavsiye ediyoruz. Özellikle eşarp ya da üst giyim tercihinizde bu tonu kullanabilirsiniz.

Esmer ve buğday tenli hanımlar, kırmızının parlak tonlarını kullanabilir. Kumral hanımlarımızın tercih edeceği kırmızı ise daha naturel ve yumuşak kırmızı tonlarıdır.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kırmızının iddialı etkisini sevmiyor musunuz?

Kombinimizde kırmızı rengin hakim olduğu kıyafetleri tercih ettiğimizde, dikkat çekici bir görüntüyü de kabul etmemiz gerekmektedir. Eğer minimal formlarda ve sade bir giyim tarzınız varsa kırmızı rengi sadece şık bir eşarp, çanta ya da aksesuarlarınızda tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kırmızı ve siyahın muhteşem uyumunu siz de deneyin

Kırmızının en çok yakıştığı renklerin en başında siyah gelmektedir. Özellikle kombininizde kırmızı rengin hakimiyeti fazlaysa, siyahla dengelemeyi deneyebilirsiniz.

Siyah bir uzun etek, kırmızı bir gömleğin şıklığını bu sezon denemenizi özellikle öneriyoruz. Ya da kırmızı zarif bir uzun elbise tercih ediyorsanız, siyah şık bir kabanı dış giyim olarak tercih edebilirsiniz. Sıcak havalarda ise kırmızıyı beyazla dengeleyebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kırmızı desenli parçalar tam da size göre

Kırmızı ve desen dediğimizde akıllara ilk gelen kırmızı üzerine serpiştirilmiş puantiyeler gelmektedir. İddialı kırmızıyı tek başına kullanamıyorsanız, desenli gömlekleri ya da elbiseleri tercih edebilirsiniz. Düz renk eteklerinizin üzerine en kolay kombinlenebilen desenli kırmızı bir gömlek, bu sezon gardıroplarınızda muhakkak olmalı.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kırmızı renk her toplumun, her statünün kullandığı bir renktir. Genç kızların ve kız çocuklarının özellikle bayramlık kıyafetlerini süsleyen bir renktir. Olgun yaştaki hanımefendiler de zaman zaman temel kıyafetlerinde kullanmasalar bile, aksesuarlarında kırmızı objelere yer verirler. Bereler, kaşkollar, atkılar ve şalları söyleyebiliriz. Bunun yanında ayakkabılar ve çantaları da ilave edebiliriz.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved to YeniSezonu.com