Kendinize Uygun Pilili Eteği Seçin!

Moda 52

Pilili Modası 2015 Tesettür Giyim

Beğendiğiniz modeller üzerinizde hayal ettiğiniz gibi durmuyorsa bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Sezonun sevilen trendlerinden biri olan pilili etekler de kombinlemesi zor olan ama kullanmayı çok sevdiğimiz parçalardan biri.

Peki, pili geçmişten bugüne nasıl bir evreden geçti? Kombinlemesi zor görünen pilileri nasıl giymeli? Tüm bu soruların yanıtını Yesiltopuklar.com sizler için araştırdı.

Pilili Modası 2015 Tesettür Giyim

İlk Çağlardan Günümüze Uzanan “Pili”

Eski yıllarda elde yapılan ve yapımı oldukça meşakkatli olan pililer, günümüzde atölyelerde çok daha hızlı bir biçimde ortaya çıkıyor.

İlk Çağ Mezopotamya’sında ilkel bir metodla gün yüzüne çıkan pliseler o dönemin kadınları tarafından büyük bir titizlikle hazırlanırmış. Nemli kumaşları elleriyle ya da düz tahtalar yardımıyla pili şeklini getiren kadınlar, sonrasında pililerin son halini alması için ağır ve kızgın taşlar arasında kumaşları kurumaya bırakırmış. Şimdilerle pilili tasarımlar farklı form ve şekilleriyle tasarımın doruklarına ulaşıyor!

Pilili Modası 2015 Tesettür Giyim

Pilili Etekleri Nasıl Kombinlemeli?

Pilili etekleri kombinlerden dikkat edilmesi gereken birkaç önemli detay var. Gelin şimdi size en uygun pilili eteği keşfedelim.

Pileli ve Plise Uzun Etek Kombinleri

Moda Kurbanı Olmayın!

Eğer uzun boyluysanız pilili etekler sizin üzerinizde çok daha güzel duracaktır. Minyon vücut hatlarına sahipseniz çok uzun pilili etekler yerine bilekte biten etek boyunu tercih etmenizi öneririz. Aksi halde askıda oldukça hoş duran bu eteklerle moda kurbanı gibi görünmeniz de oldukça olası bir durum.

Pileli ve Plise Uzun Etek Kombinleri

Kumaş Seçimine Dikkat

Hafif pamuklu ve zarif şifon eteklerle pilili modeller oldukça hoş duruyor. Sizlerde  tiril tiril materyallerle hazırlanan eteklerle harikalar kombinler oluşturabilirsiniz.

Pileli ve Plise Uzun Etek Kombinleri

Kısa Gömlek ya da Dar bir Bluzla Kombinleyin

Pilili etek kombinlerinizde üst giyim olarak ya kısa bir gömlek seçiminde bulunmalısınız ya da eteğinizin içine sokabileceğiniz bir bluz. Eğer kilo probleminiz olduğunu düşünüyorsanız pilili modelleri kombinlerken bu kurallara dikkat etmenizi öneririz. Unutmadan söyleyelim ki yüksek topuklar her zaman olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Bizden söylemesi.

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved to YeniSezonu.com